Oferta Gawlik - 3 800 000 PLN

Oferujemy do sprzedaży półwysep zabudowany siedliskiem wiejskim na jeziorze Gawlik o powierzchni 10,70 ha. Nieruchomość położona jest na skraju miejscowości Grądzkie, w gminie Wydminy, powiat giżycki w województwie warmińsko - mazurskim.

Niewiele jest miejsc w Polsce posiadających podobne walory krajobrazowe, jak okolice jeziora Gawlik, położonego na południe od Puszczy Boreckiej. Jest to jezioro o typie sandaczowym, brzegi są na przemian płaskie i pagórkowate, częściowo zadrzewione. Bardzo dobry dostęp do z brzegów do jeziora, pozwala na korzystanie z kąpieli wodnych oraz ze sprzętu pływającego. Powierzchnię jeziora urozmaica 10 wysepek, zaś linię brzegową półwysep będący przedmiotem niniejszej sprzedaży.

Na działce znajduje się siedlisko wiejskie (dom mieszkalny i trzy budynki gospodarcze). Stan techniczny budynków jest zadowalający. Budynek mieszkalny jest po gruntownym remoncie. Część jednego z budynków gospodarczych została zaadaptowana na cele letniskowe. Architektura budynków oraz rozkład siedliska nawiązują do tradycyjnej mazurskiej zabudowy rolniczej.

Większa część działki to grunt rolny dobrej klasy. Nieruchomość jest częściowo zadrzewiona (dominują drzewa liściaste). Brzeg jeziora przy siedlisku ładnie zagospodarowany (piaszczysta plaża, pomost), w pozostałej części porośnięty trzciną i drzewostanem liściastym. Ładny widok na jezioro i pobliskie wysepki. Dojazd do nieruchomości drogą polną około 100 m od drogi utwardzonej.

Kontakt:
Agencja Inwestycyjna Nieruchomości Krzysztof Jórzak
Adres: Rybacka 3, 12-200 Pisz
numer kom. + 48 607 096 940 tel./fax. +48 87 4232962
www.mkn.com.pl, e-mail: mkn@mkn.com.pl

 
zaprojektowanemkn.